امین حیایی (زادۀ ۱۹ خرداد ۱۳۴۹ در تهران) بازیگر و خواننده سینما و تلویزیون ایرانی است.

اتفاق آخرالزمانی در شهر تهران+فیلم

امین حیایی در دوران تحصیل به فعالیت در تئاتر پرداخت و پس از گرفتن دیپلم، ضمن خدمت سربازی در مرکز هنرهای نمایشی عقیدتی - سیاسی نیروی هوایی فعالیتش را آغاز کرد . امین حیایی در سال ۱۳۷۰ بازیگر یک تئاتر کودکان به کارگردانی ثریا قاسمی بود. امین حیایی در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه بازیگر نقش دوم برای فیلم «براده‌های خورشید» شد.

امین حیایی

خیلی زمان برد تا بتواند به عنوان بازیگر نقش اول در فیلم‌های سینمایی بازی کند و در اولین نقش آفرینی اش به عنوان بازیگر نقش اول در فیلم «سیب سرخ حوا»

مرد کرمانشاهی که به خاطر زخم زبان به قتل رسید + فیلم

(۱۳۷۸) چندان موفق نبود. او در سال ۱۳۸۱ با بازی در شش فیلم: مزاحم، مانی و ندا، مونس، اثیری، رز زرد و بوی بهشت روی پرده سینماهای تهران رفت و از این حیث رکورددار بود.

امین حیایی

حیایی همچنین تا به حال در چهار فیلم هتل کارتن، دست‌های آلوده، مزاحم و تله از ساخته‌های سیروس الوند به ایفای نقش پرداخته‌است. وی در سال ۱۳۸۶ برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم شب شد. همسر وی نیلوفر خوش خلق از بازیگران سینمای ایران است وهمچنین تنها فرزند وی «دارا حیایی» است. دارا حیایی متولد سال ۱۳۷۵ است.

 

ارسال نظر

 
 • امیرهستم
  0

  فکر میکردم تو مایه مردانگی زندگی کنیی
  داداش گلم

 • حمید
  0

  باید‌تاسف‌خورد‌ازینکه‌صدا‌وسیما‌ازاینگونه‌افراد‌به‌عنوان‌
  بازیگر‌وداور‌درعصرجدید‌ویاساختن‌کیپ‌تبلیغاتی‌دررسانه
  صداوسیما‌استفاده‌می‌کند‌؟؟؟؟!

 • مهدی
  0

  تزویر و فریب و دروغگویی با مبانی آزادی انسانی فرق میکند کسی از جماعت هنرپیشه‌های امروزی مثل همین آقایان و خانم ها که بولتن های آنها برای من میآید انتظار مذهبی خاصی ندارد دست کم آن این است که رفتار خصوصی خودشان را دست آویزی برای فریبکاری مذهبی نکنند مدعی نباشند و یک مقدار همدردی با این مردم از زندگی لاکچری این افراد کم نمیکند