امیر مقصود لو خواننده زیر زمینی ایران معروف به تتلو در شهر تهران در ساله 1362 به دنیا اومده و از سال 1379 با موسیقی رپ اشنا شده ( قبلش یه 2 سالی پاپ میخونده ) و در سال 1380 با سفر به دبی و اشنا شدن با شاهرخ توانست سبک RNB رو به صورته کامل فرا بگیره و بعد از اون وارد ایران شد و شروع کرد به RNB خواندن با رپرهای بزرگ اون موقع مثله تهی و پیشرو و ابلیس و تیغه و …

amir-tataloo25

امیر در اوایل تقریبآ تا سال 1383 کارش در سبک RNB به صورته کاور بود و نتونسته بود به طور کامل تو این سبک رشد کنه تا این که امیر و حسین تهی گروه تی ان تی رو تشکیل دادن و کارهای قوی رو با اهنگ سازیه محسن صادقی بیرون دادن .لازم به ذکر است که بگوییم امیر فردی است که به همراهیه تهی و پیشرو و روزبه اولین کلیپ رپه فارس رو روانه بازار کردند(کلیپه برو از پیشه من ) و قدمه بزرگی رو در پیشرفت رپ برداشتند.او به تازگی با بزرگترین کمپانی موسیقی جهان قرار داد همکاری بسته.

untitled

صفحه رسمی کمپانی ‎یونیورسال در آلمان، با تایید عقد قرارداد با ‎امیر تتلو، نخستین اثر تحت قرارداد با ‎تتلو را بنام «تو بذار برو منو» منتشر کرد. این کمپانی برای تتلو نوشته: «به موسیقی جهان خوش آمدی». در این متن همچنین آمده: «این مرد ۳۳ساله هم اکنون در ترکیه در ‎تبعید زندگی می‌کند»

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر