امسال شاید تنها سالی باشد که بازار طلا در روزهای پایانی سال این چنین آرام و کم رمق فعالیت می کند ولی باید دید که نشانه خوبی است یا خیر.

نگاهی به بازار طلا در این روزها نشان گر این موضوع است که تقاضا برای خرید طلا در روزهای پایانی سال به طور کم سابقه ایی کاهش یافته است از جمله عواملی که باعث رکود بازار طلا در این روز ها شده است وضعیت معیشت و اقتصاد مردم است .البته نباید روند کاهشی انس طلا در بازار جهانی را نادیده گرفت. ولی آیا اینه نشانه هایی از ارزان تر شدن طلا در روزهای آینده است؟

طلا1

رئیس اتحادیه طلای تهران درباره آخرین وضعیت بازار طلا در هفته پایانی اسفند به تجارت‌نیوز گفت: در آخرین هفته سال ۹۹ بازار طلا آرامش داشته و این روند تثبیتی در شب عید نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا آخر هفته اندکی نوسان افزایشی داشته باشد.

طلا3

ابراهیم محمدولی معتقد است امروز با روند کاهشی انس جهانی طلا و کنترل بازار ارز، قیمت طلا هزار تومان افزایش داشت و این نوسان اندک قیمت طلا و سکه طبیعی است.

روز گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران گفته بود: «تقاضا در شب عید نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده است. پیش‌بینی می‌شود فردا طلا و سکه باز هم ارزان شود.»

انواع سکه چقدر گران شد؟

قیمت سکه نسبت به دیروز چقدر نوسان داشت؟ محمدولی در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با افت هزار تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیون و ۴۶ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید نسبت به دیروز روند با ثباتی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

تقاضا همچنان در شب عید برای خرید نیم سکه زیاد است و این سکه نسبت به دیروز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش با قیمت شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

ربع سکه و سکه گرمی اما تغییری نکرد و با قیمت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شده است.

 

 

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها