تعطیلات پر کار برای بازپرسان جنائی پایتخت.

چهارم فروردین -  قتل همسر به خاطر طلاق

 سه روز نخست سال برای بازپرسان جنایی پایتخت بدون تماسی که خبر از وقوع جنایت بدهد گذشت اما ساعت 8:30 دقیقه صبح چهارشنبه 4 فروردین یک کارگر شهرداری هراسان با پلیس تماس گرفت و از کشف جسد زنی ناشناس در فضای سبز کنار بزرگراه آزادگان در مسیر غرب به شرق خبر داد. او به مأموران کلانتری 130 نازی آباد گفت: در حال کار در بوستان بودم که چشمم به نایلون مشکی بزرگی افتاد. فکر کردم داخلش زباله است می‌خواستم آن را از زمین بردارم که دیدم خیلی سنگین است. از روی کنجکاوی داخل آن را نگاه کردم که با جسد یک زن مواجه شدم.

گزارش کشف جسد به بازپرس محمد وهابی و تیم جنایی اعلام و تحقیقات در این باره آغاز شد. با حضور تیم جنایی در محل، آنها جسد زن جوان را که لباس‌های خانه به تن داشت مورد بررسی قرار دادند. متخصصان پزشکی قانونی زمان تقریبی قتل را حدود 48 ساعت قبل از کشف جسد اعلام کردند.

آثار کبودی روی بدن و گردن زن جوان، حکایت از درگیری و مرگ بر اثر خفگی داشت. به دستور بازپرس جنایی، جسد زن ناشناس برای مشخص شدن هویت و علت اصلی مرگ و شناسایی عامل یا عاملان آن به پزشکی قانونی منتقل شد. در حالی که تحقیقات از سوی تیم جنایی پایتخت برای رازگشایی از قتل زن ناشناس ادامه داشت، مرد جوانی به پلیس استان خوزستان رفت و به قتل همسرش اعتراف کرد. او گفت: روز دوم فروردین، با همسرم به‌نام میترا بر سر مهریه و حق طلاق دعوایم شد. ناخواسته مشتی به‌صورت او زدم و بعد با دست گردن او را فشار دادم. آن لحظه عصبانی بودم و کنترلی بر رفتارم نداشتم به خودم که آمدم میترا دیگر نفس نمی‌کشید.

مرد 33 ساله ادامه داد: از ترس جسد را داخل دو پتو قرار داده و بعد جنازه میترا را داخل کیسه نایلونی گذاشتم. جسد را در صندوق عقب خودروی پرایدم گذاشتم و از پاکدشت که محل زندگی‌ام بود به راه افتادم و به تهران آمدم. بعد از آن جسد را در بوستانی کنار بزرگراه آزادگان، بیرون انداختم و به سمت خوزستان حرکت کردم. خانواده‌ام ساکن خوزستان هستند، می‌خواستم بچه سه ساله‌ام را به خانواده‌ام بسپارم و بعد از آن به اداره آگاهی بروم و خودم را معرفی کنم وقتی فرزندم را به خانواده‌ام سپردم به خاطر عذاب وجدان خودم را معرفی و به قتل اعتراف کردم.

با اعتراف مرد جوان، کارآگاهان اداره آگاهی خوزستان، در استعلام از پلیس پایتخت، به بررسی صحت و سقم ادعای مرد جوان پرداختند. بدین ترتیب هویت و راز قتل زن ناشناس فاش شد. با توجه به اینکه جنایت در شهرستان پاکدشت ورامین رخ داده بود، بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران با قرار عدم صلاحیت، پرونده را به دادسرای محل جنایت فرستاد.

ششم فروردین- قتل پسر جوان در خانه

ساعت 5 عصر جمعه 6 فروردین، گزارش قتل پسر جوانی در خانه‌اش به بازپرس و تیم جنایی اعلام شد. با اعلام این خبر، بازپرس صادقی راهی محل حادثه که طبقه سوم ساختمانی در یکی از خیابان‌های رودکی بود، شدند. در یکی از اتاق‌ها آنها با جسد پسر 37 ساله در حالی مواجه شدند که کیسه نایلونی روی سرش کشیده شده و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

در تحقیقات مشخص شد که از زمان مرگ پسر جوان به‌نام پویا حدود 8 ساعت می‌گذرد. از آنجایی که پدر و مادر و برادر پویا، کر و لال بودند، صدای درگیری را نشنیده بودند و به‌همین دلیل در حالی که آنها در خانه حضور داشتند، این جنایت رخ داده بود.

پدر پویا که چند ساعتی از پسرش بی‌خبر بوده، به اتاق او سر می‌زند که با جسد پسرش مواجه می‌شود. با کشف جسد، تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت ادامه یافت.

 یازدهم فروردین - قتل در تهرانسر

ساعت ۳:۳۰ دقیقه ظهر چهارشنبه ۱۱ فروردین، گزارش درگیری خیابانی پشت فروشگاهی در تهرانسر به مأموران پلیس اعلام شد. به‌دنبال اعلام این خبر مأموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر وارد عمل شدند. با حضور در محل آنها با جسد خونین مرد ۲۷ ساله در حالی مواجه شدند که عوامل این جنایت متواری شده بودند.

با مرگ مرد جوان، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد. لحظاتی بعد تیم جنایی در محل حاضر و در معاینات اولیه مشخص شد مرد افغان با ضربات متعدد چاقو و میله آهنی به قتل رسیده است.

به دستور بازپرس محمدجواد شفیعی جسد برای مشخص شدن علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

در تحقیقات میدانی یکی از هم ولایتی‌های مقتول گفت: مقتول با سه نفر از هم‌ولایتی‌هایش درگیر شده و دو نفر از آنها با ضربات چاقو و یکی دیگر با میله آهنی او را از پا درآوردند. به گفته وی، مقتول در افغانستان به یکی از ریش سفیدان قوم توهین کرده بود که همین مسأله انگیزه کینه و انتقام گیری آنها شده بود. سه مرد افغان برای انتقام به تعقیب هم ولایتی خود پرداخته و او را که در ساختمانی نیمه ساز در همین حوالی کار می‌کرد پیدا کرده و به کام مرگ کشاندند.

به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پایتخت، تحقیقات برای دستگیری سه عامل این جنایت ادامه دارد. منبع :رکنا

 

ارسال نظر