واکسن کرونا طبقه بندی شد!

 دکتر مینو محرز گفت: در تمام دنیا ؛ همه اقشار جامعه در نوبت ایستاده اند تا زمان تزریق واکسن کرونا آنها برسد و طبقاتی با این مسئله برخورد نشده است. مردم در تمام جوامع صبوری کرده اند و طبق پروتکل دریافت واکسن کرونا داشته اند.

 امروز  حسن روحانی - رئیس جمهوری اعلام کرد که مردمی که منتظر واکسن کرونای رایگان هستند باید در نوبت بمانند تا طبق لیست واکسن برای آنها تزریق شود اما آن دسته از افراد جامعه که برای دریافت و خرید و تزریق واکسن کرونا به کشورهای دیگر می روند و روزها منتظر می مانند تا دریافت کنند می توانند از طریق شرکت های خصوصی که فرصت خرید واکسن کرونا از شرکت های داروسازی مورد تایید وزارت بهداشت را به آنها داده ایم واکسن خریداری کرده و بدون اینکه هزینه سفر و اقامت در کشورهای دیگر را بدهند به واکسن کرونا رسیده و تزریق کنند.

این جملات رئیس جمهوری به نحوی واکسن کرونای و دریافت آن را در ایران طبقاتی کرد زیرا درصد کمی از جامعه با توجه به قیمت دلار و یورو توان خروج از کشور , اقامت چندین روزه درکشورهای دیگر و خرید و تزریق واکسن را دارند و این دسته در طبقه مرفه جامعه قرار می گیرند و دیگر افراد جامعه باید در صف نوبت دریافت واکسن کرونا در ایران قرار بگیرند که هنوز بعد از دو ماه از آغاز واکسیناسیون در ایران کمتر از یک میلیون از جمعیت کشور واکسن دریافت کرده اند.

مینو محرز - عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا در برابر این سخنان رئیس جمهوری در پاسخ به این سوال که این شرایط دریافت واکسن کرونا در ایران را طبقاتی نمی کند به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: هیچ کشوری چنین برنامه ریزی نداشته است . شرکت های خصوصی از چه شرکت هایی میخواهند واکسن ضد کرونا تهیه کنند؟ این روش صحیحی نیست.

 فروش خطرناک واکسن کرونا در ناصر خسرو

دکتر مینو محرز با تاکید بر اینکه خرید واکسن کرونا از ناصرخسرو بزرگترین خطا است گفت: این شرایطی که رئیس جمهوری از آن گفته است فقط در این بعد مناسب است که جلو بازار خطرناک فروش واکسن کرونا از ناصرخسرو را می گیرد.مردم میلیون ها تومان پرداخت می کنند  و از فروشندگان دارو در ناصرخسرو واکسن کرونا خریداری می کنند ، واکسنی که  اصلا مشخص نیست چه کیفیتی دارد و  در چه شرایطی وارد کشور شده است . این تصمیم تنها سودش در حذف بازار سیاه ناصرخسرو در فروش واکسن کرونا است.

منبع: خبرگزاری رکنا

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها