شهرهای ایران که به خاطر شیوع کرونا رنگ بندی شده بودند هر هفته متغییر هستند. با اعلام وزارت بهداشت در ایام نوروز 1400 سفر به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است. امروز وزارت بهداشت در بیانیه ایی شهرهای قرمز و نارنجی را مشخص کرد.

سفرهای عید نوروز امسال هم مانند نوروز دو سال پیش با مشکل مواجه شده است اگر دو سال پیش، سیل در برخی از استان‌های گردشگری مانند فارس و لرستان اجازه سفر را به ایرانی‌ها نمی‌داد؛ عید نوروز سال ۹۹ نیز ویروس کرونا، مردم را خانه نشین کرد.نوروز ۱۴۰۰ نیز به همین منوال پیش می‌رود و باز هم سفر در ایام نوروز 1400 به استان‌هایی که وضعیت بحرانی به لحاظ شیوع ویروس دارند ممنوع خواهد بود و یا با محدودیت‌هایی رو به روست.

سفر2

این ممنوعیت‌ها را برای استان‌هایی با رنگ بندی قرمز و نارنجی اعلام کردند در این باره حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: سفر به شهرها و از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ممنوع است و از ۲۵ اسفند ماه که رنگ بندی شهرها اعلام می‌شود، تا ۱۵ فروردین ماه به همان منوال خواهد بود.

سفر4

چنانچه در طول تعطیلات وضعیت شهری تغییر کند و قرمز یا نارنجی شود، مسافرین سه روز مهلت دارند که از آن شهر خارج شوند و مسافری هم نمی‌تواند وارد آن شهر شود.

فهرست شهرهای ممنوعه سفر برای نوروز ۱۴۰۰ مشخص شد.

مسافرت به مبدا یا مقصد شهرستان‌های نارنجی و قرمز با خودروی شخصی ممنوع است. سفر از شهرستان‌های قرمز به مقصد سایر شهرها با اتوبوس، قطار و هواپیما فقط با ارایه نتیجه منفی تست کرونا مجاز است.

Screenshot_2021-03-15 Instagram(3)

Screenshot_2021-03-15 Instagram(2)

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها