پرونده ایی که حاشیه های زیادی داشت

تجاوز وحشیانه به پسربچه‌ای معلول در یکی از محلات جنوب‌غرب تهران؛ پرونده‌ای که در شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران به جریان افتاده است.

در این حادثه تکان‌دهنده، نوجوان ١٣ساله با تهدید چاقوی یکی از اراذل‌واوباش محل قربانی تجاوز وآزار جنسی شد. قربانی این حادثه یک معلول جسمی و حرکتی است. این پرونده با مراجعه این نوجوان و خانواده‌اش در دادسرا به جریان افتاد و پزشکی قانونی هم تجاوز به این نوجوان را تأیید کرد. متهم این حادثه پس از چند هفته شناسایی و دستگیر شد. متهم پس از حضور در دادسرای جنایی تهران و تفهیم اتهام با قرار قانونی بازپرس پرونده بازداشت شد.

این حادثه اول تیرماه‌ سال‌ گذشته در یکی از خیابان‌های فرعی پاسگاه نعمت‌آباد تهران اتفاق افتاد. شهروز همراه با تعدادی از دوستانش به مسجد محل رفته بود که در مسیر برگشت به خانه با یکی از اراذل‌واوباش محل روبه‌رو شد. پویا یکی از جوانان‌های همان محل با چاقو به سمت شهروز و دوستانش آمد. همه بچه‌ها از ترس پا به فرار گذاشتند. هرکس به سمتی دوید و تا جایی که می‌توانستند از محل دور شدند، اما در این میان شهروز به‌ خاطر معلولیتی که داشت، سرعتش از همه آنها کمتر بود. با این وجود او همه تلاشش را کرد تا از چنگ پویا بگریزد، اما فایده‌ای نداشت، او فرار می‌کرد و پویا با چاقویی که در دست داشت، به سرعت به او نزدیک می‌شد.

تجاوز وحشیانه

در نهایت پویا به او رسید و با تهدید چاقو او را با خودش به مکان خلوتی برد و نقشه شومش را عملی کرد و او را در همان حال رها کرد. شهروز قربانی آزار جنسی این جوان قداره‌کش شد که بعد از این حادثه هولناک به خانه رفت و ماجرا را برای خانواده‌اش بازگو کرد.

دو روز بعد از این حادثه، خانواده شهروز با مراجعه به دادسرای جنایی تهران، اعلام شکایت کردند. رسیدگی به پرونده این تجاوز به شعبه چهارم و بازپرس صیفی سپرده شد.

پدر شهروز در اظهاراتش به بازپرس گفت: «قبل از ظهر بود که پسرمان همراه با چند نفر دیگر از دوستانش برای نماز به مسجد محل رفته بود. معمولا هر روز به مسجد می‌رود. بعد از نماز در مسیر برگشت جوانی ناشناس سد راه آنها می‌شود و با چاقو آنها را تهدید می‌کند. آنها هم سعی می‌کنند از دست او فرار کنند، اما شهروز به دلیل این‌که مشکل حرکتی دارد، موفق به فرار نمی‌شود و در کنار خیابان مورد تعرض قرار می‌گیرد.»

مادر شهروز هم در ادامه صحبت‌های همسرش گفت: «پسرم وقتی به خانه رسید، رفتار عجیبی داشت. صورتش سرخ شده بود و با کسی حرف نمی‌زد، من بلافاصله متوجه رفتار غیرعادی او شدم. ابتدا سعی داشت موضوع را از من مخفی کند اما وقتی اصرار من را دید، همه اتفاقاتی که برایش رخ داده بود را برای من تعریف کرد. من شوکه شده بودم، نمی‌دانستم باید چه کار کنم، هم عصبانی بودم و هم برای شهروز دلم می‌سوخت، صبر کردم تا پدرش به خانه آمد، موضوع را به او گفتم و تصمیم گرفتیم که شکایت کنیم. چطور یک انسان می‌تواند چنین رفتاری داشته باشد، این رفتار با یک بچه معلول..! حتی حیوانات همچنین رفتاری ندارند.» خانواده شهروز در پایان اظهاراتشان درخواست اشد مجازات برای عامل این حادثه را داشتند.

شناسایی و دستگیری متهم

به ‌دنبال طرح شکایت خانواده شهروز، بازپرس صیفی دستور تحقیقات درخصوص این پرونده را صادر کرد و همزمان این نوجوان را به پزشکی قانونی معرفی کرد. در ادامه رسیدگی به این پرونده بازپرس سایر شهود این ماجرا را احضار کرد.

شاهدان که همان دوستان شهروز بودند، همه ماجرا را همان‌طور برای بازپرس بازگو کردند. از سوی دیگر، جواب پزشکی قانونی هم پس از چند هفته اعلام شد. تجاوز به شهروز نظر قطعی پزشکی قانونی بود. بازپرس پرونده با توجه به شواهد و مدارک موجود دستور بازداشت پویا را صادر کرد. ماموران پلیس در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی محل سکونت برادر متهم شدند. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد، پویا جوانی ٢٦ساله در یکی از خیابان‌های محله پاسگاه نعمت‌آباد زندگی می‌کند. درنهایت پلیس او را در خانه‌اش دستگیر کرد.

متهم پس از دستگیری سعی داشت خودش را بی‌گناه نشان دهد، اما درنهایت به جرمش اعتراف کرد. پویا پس از انتقال به دادسرای جنایی تهران در برابر بازپرس پرونده قرار گرفت. او ضمن اعتراف به تجاوز به نوجوان معلول، قاضی صیفی گفت: «من به زور و تهدید این کار را انجام نداده‌ام. قبول دارم که با شهروز رابطه داشتم، اما این کار را با تهدید چاقو نکرده‌ام.» اما پویا درحالی این اظهارات عجیب را مطرح کرده است که پیش از این همه دوستان و همراهان شهروز برعلیه او شهادت داده‌اند و پزشکی قانونی هم تجاوز به این نوجوان معلول را تأیید کرده است. این پرونده درحال حاضر در دادسرای ناحیه ٢٧ تهران در جریان است و به دستور بازپرس تحقیقات بیشتر درخصوص این پرونده ادامه دارد.

 

ارسال نظر

 
  • اشکیان
    0

    کسی که به معلول هم رحم نمیکنه باید بندازنش تو چاه خَلا