دبیر نظارت بر انتخابات : انتخابات 1400 جوری هست که هرگز تا به حال نبوده.

انتخابات 1400 / حسین بحیرایی گفت: برای حدود 10 هزار شعبه اخذ رای 34 هزار دستگاه الکترونیک تهیه شده است که تا 20 اردیبهشت مراحل آماده‌سازی آنها نهایی می شود.

حسین بحیرایی، دبیر اجرایی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در توضیح روند بازبینی، آماده‌سازی و انجام تعمیرات مورد نیاز دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک عنوان کرد: برای حدود 10 هزار شعبه اخذ رای 34 هزار دستگاه الکترونیک تهیه شده و در حال حاضر مرحله بازآماد (اورهال) دستگاه‌ها با حضور مسئولانی از وزارت کشور و مرکز تحقیقات انفورماتیک ایران در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ناظران فنی دبیرخانه دائمی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها نیز بر روند کار نظارت دارند، گفت: تنظیف و حذف برچسب‌های انتخابات دوره قبل از بدنه دستگاه، بررسی اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌ها، رفع مشکلات احتمالی و اطمینان از سلامت باتری‌ها از مراحل این آماده‌سازی است.

انتخابات 1400

بحیرایی ادامه داد: در نهایت پس از نصب شماره سریال و پلمپ دستگاه، ثبت می‌شود که هر دستگاه با شماره سریال مشخص به کدام استان و شهر ارسال خواهد شد.

دبیر اجرایی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با بیان اینکه به طور میانگین در حال حاضر روزانه 1500 دستگاه بازآماده‌سازی می‌شود، گفت: تاکنون بیش از 17 هزار دستگاه اورهال شده‌اند و تلاش بر این است که تابیستم اردیبهشت ماه تمامی دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک آماده‌سازی شوند.

گفتنی است؛ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در 6 حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و 372 شهر و چهل هزار و 620 روستا و تیره عشایری در روز 28 خرداد 1400 برگزار می‌شود.

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها