قاتل های اعدامی که در یک قدمی چوبه دار بودند

هر چند قصاص حق، ولی دم است، اما بخشش از آن بهتر و اجرش با خداست. بعد از هر قتل اولین چیزی که به ذهن همه می رسد قصاص قاتل است. هر ساله شاهد این موضوع هستیم که خانواده هایی در انتظار بخشیده شدن فرزندان قاتل خود توسط خانواده مقتول هستند.

بخشیده

کاکولوند، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه‌ی حل اختلاف استان لرستان در آستانه سال جدید، از صلح و سازش پنج فقره پرونده‌ی قتل عمد ، مربوط به شهرستان‌های خرم آباد، الیگودرز و دوره، خبر داد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه‌ی حل اختلاف استان لرستان، اعلام داشت: با تلاش و جهد کارکنان توسعه حل اختلاف لرستان ۵ فقره قتل عمد به صلح و سازش ختم شد.

بخشیده2

وی اظهار داشت: یک فقره از این قتل‌ها با تلاش اعضای هیأت سازش شهرستان خرم آباد، یک فقره شعبه زندان خرم آباد، دو فقره شهرستان الیگودرز که یک فقره توسط هیأت سازش و یک فقره توسط شعبه زندان و یک فقره نیز در شعبه دو شهرستان دوره، انجام شد.

کاکولوند عنوان نمود: دو فقره از قتل ها، در شهرستان خرم آباد اتفاق افتاده بود، که یک فقره از آن ها، در سال ۱۳۹۴ به دنبال اختلافات مالی، با تلاش دستگاه قضایی بعد از گذشت یک سال قاتل دستگیر و محاکمه شده و حکم قصاص صادر می‌شود. یک فقره‌ی دیگر در سال ۱۳۸۶ با ایراد ضرب و جرح قاتل، مقتول به قتل می‌رسد. دو فقره در شهرستان الیگودرز که یک فقره در سال ۸۶ و یک فقره در سال ۹۳ به دلیل اختلاف بین طرفین منجر به قتل می‌شود. یک فقره در شهرستان دوره، بر اثر اختلاف خانوادگی به وقوع می‌پیوندد که با تلاش شعبه ۲ و دادستان محترم شهرستان ختم به سازش می‌شود.

رئیس توسعه‌ی حل اختلاف استان افزود: در بعضی از قتل‌ها چند سال، با خانواده طرفین، علی الخصوص خانواده مقتول، بحث و گفتگو شده است که در نهایت به گرفتن رضایت انجامیده است.

منبع: خبرگزاری رکنا

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها