او به اصرار همسرش این کارها را میکرد

مهین زن جوان در تهران سناریوی سرقت پس از زایمان نوزاد ایده ای برای کارهای پلیدانه اش شد. تنها متهم زنی که در بین متهمان دستگیر شده در این طرح به چشم می‌خورد و در محوطه پلیس پیشگیری پایتخت حضور دارد مهین 45ساله است.  زنی با رفتارهای عجیب گاهی به سؤالات خبرنگاران با دقت هرچه تمام‌تر پاسخ می‌دهد و گاهی به‌شدت خشمگین می‌شود و فریاد می‌زند که اگر دورش را خلوت نکنند به سمت همه هجوم می‌برد و کتکشان می‌زند.

مهین زن تهرانی از سرقت هایش گفت

روی صورتش آثار کبودی به چشم می‌خورد و ماسکش را کنار می‌زند تا جای زخمی را نشان بدهد که حاصل درگیری خونین با شوهرش است. می‌گوید شوهرش او را مجبور به سرقت می‌کرده و گاهی به‌شدت او را کتک می‌زده است.

از شگرد سرقت هایت بگو؟

بیشتر تجهیزات بیمارستانی می‌دزدیدم. گاهی هم لباس بهیار می‌پوشیدم، وارد بیمارستان‌های تهران می‌شدم و موبایل بیماران یا همراهان بیمار را سرقت می‌کردم.

منظورت چه تجهیزاتی است؟

دستگاه‌هایی که در اتاق بیماران بود؛ مثل دستگاه آلارم برای حضور پرستاران. آنها را می‌دزدیدم و به مالخری که شوهرم می‌شناخت می‌فروختیم.

گفتی شوهرت تو را مجبور به سرقت می‌کرد؟

بله. اما راستش را بخواهید ایده سرقت چند وقت قبل به ذهن خودم خطور کرد. من به تازگی مادر شده‌ام، همین چند وقت قبل به بیمارستان رفتم تا عمل سزارین انجام بدهم. در آنجا می‌دیدم که تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها زیاد است و به راحتی می‌شود از همراهان بیمار و یا اصلا خود بیماران بستری سرقت کرد. از طرفی چون شوهرم معتاد بود می‌گفت که باید سرقت کنی و برای من پول مواد بیاوری. برای همین این نقشه را انتخاب کردم.

untitled

خودت هم اعتیاد داری؟

همسرم مرا به دام اعتیاد کشاند. حدود 15سال قبل با اصرار شوهرم پای بساط نشستم و حالا معتاد به گل و شیشه شده‌ام.

سابقه داری؟

چندین بار به اتهام سرقت ، جیب بری، کش‌روی و حمل مواد بازداشت شده‌ام. شوهرم هم یک خلافکار حرفه‌ای است. دزدی را هم او به من یاد داد.

چطور دستگیر شدی؟

سر بزنگاه مچم را گرفتند. وقتی می‌خواستم سرقت کنم، متوجه شدند و گیر افتادم.

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها