دوستی با زنان و گرفتن عکس های خصوصی آنان

پرونده ای که مأموران در این ایام پیگیری کردند به مرد زن نمایی که دوست دیروز و دشمن امروز یک زن مشهدی بود اختصاص داشت.

این زن جوان که قربانی ساده دلی خود در فضای مجازی شده بود، با شکایت از یک اخاذ، توانست در همکاری با کارشناسان این پلیس تخصصی، دست این شیاد فضای مجازی را برای قانون رو کند.

ماجرای فروش سؤالات خیالی آیین نامه راهنمایی و رانندگی که شاید شاکیان زیادی هم داشته و وجود یک آگهی با این عنوان در فضای مجازی نظر مأموران پلیس فتای استان را به خود جلب کرد.

مرد زن نما

بازداشت مرد زن نما در مشهد

مأموران به عنوان فردی که مدت هاست به دنبال قبولی در این آزمون هستند، با فرد آگهی دهنده ارتباط می گیرند. این فرد نیز با دادن تضمین هایی مبنی بر اینکه به متن همه سؤالات تخصصی پلیس راهور دسترسی دارد، مهملاتی تحویل مأموران می دهد و در پایان این تماس، فرد آگهی دهنده برای ارسال سؤال ها مبلغ 200هزار تومان نیز تقاضا می کند.

کارشناسان پلیس فتا که خود را با یک شیاد فضای مجازی روبه رو می دیدند با این احتمال که افراد زیادی فریب چرب زبانی های متهم را خورده و مبالغی نیز به حساب این فرد واریز کرده اند، عملیاتی گسترده را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند.

این زن مشهدی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتای خراسان رضوی مراجعه و از فردی شکایت کرد که قصد اخاذی از او را داشت.

شاکی در اظهاراتش اعلام کرد: از چندی پیش در فضای مجازی با خانمی آشنا شدم. ارتباط ما به دلیل وجود کرونا که کمتر از خانه خارج می شدم، هر روز نزدیک تر می شد. تا جایی که رفیق گرمابه و گلستان همدیگر شدیم.

به نظرم زن خوبی بود. بعد از مدتی که با هم صمیمی شده بودیم، عکس ها و فیلم های شخصی زیادی میانمان رد و بدل شد. همان طور که من عکس های بی حجابم را برایش می فرستادم، او هم تصاویر خصوصی اش را به من می داد.

این روند ادامه داشت تا اینکه یک روز پیام عجیبی از او دریافت کردم که نوشته بود، اگر می خواهی عکس هایت را در فضای مجازی منتشر نکنم باید مبالغی را به حسابم واریز کنی.

مرد زن نما

شماره حسابی هم که فرستاده بود به نام یک مرد بود. از همان روز مزاحمت های این فرد آغاز شد و تازه آنجا متوجه شدم که فریب یک مرد را خورده ام که تصاویر زنانه ای برای پروفایلش در واتس آپ گذاشته است. او با تهدیدهایش خواب و خوراکم را گرفته است. از آن روز می ترسم که خانواده ام متوجه ماجرا بشوند.

مأموران با دریافت سرنخ های موجود از متهم، دامنه تحقیقاتی خود را در فضای سایبری گسترده کردند و موفق به شناسایی متهم شدند. هنگام دستگیری این فرد تصاویر و فیلم های خصوصی و نیمه خصوصی زیادی از زن های دیگر نیز در سیستم رایانه متهم کشف شد که ظن سریالی بودن این شیادی ها را تقویت می کرد.

با انتقال متهم به پلیس فتا و اعتراف صریح او به اخاذی از زنان در فضای مجازی این مجرم سایبری به همراه مستندات موجود برای سیر مراحل قانونی به دادسرا تحویل داده شد.

به گفته رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای مجازی برابر ماده ۱۷قانون جرائم رایانه ای جرم محسوب شده و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است .

مرد زن نما

سرهنگ جواد جهانشیری افزود: امروزه سوء استفاده کلاهبرداران و سودجویان از فضای سایبری برای دستیابی به اهداف شومشان افزایش یافته که از ناآگاهی و سادگی افراد در این فضا استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر جرائم فضای مجازی با انگیزه کسب منافع مالی، تهدید و اخاذی ، تسویه حساب شخصی ، انتقام جویی و یا تفریح و سرگرمی است، بیان کرد: بیشترین قربانیان در این فضا نیز زنان هستند که تقاضا داریم زن ها بیشتر به امنیت خود در فضای مجازی توجه کنند و ضمن حفظ حریم خصوصی صرفا با یک تصویر پروفایل به افراد اعتماد نکنند.

 

ارسال نظر