سخنگوی سازمان اورژانس کشور با تایید این خبراز بستری شدن 90 نفر در بیماستان ها خبر داد.

یکی از نخستین جشن های نوروزی که در واقع به عنوان پیشواز از سال نو مرسوم است مراسم چهارشنبه سوری است . چهارشنبه سوری از غروب آخرین سه شنبه سال شروع و تا نیمه های شب چهارشنبه ادامه دارد. اما در سالهای اخیر بعضی افراد با تدارک برای چهارشنبه سوری از هفته ها قبل به مانند نظامیانی برخورد می کنند که به پیشواز جنگ می روند و همین رفتار باعث به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری در آغاز سال جدید برای آنها و اطرافیان می شود.

اورژانس

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: بر اساس آخرین آمار حوادث اورژانس از اول تا ۲۵ اسفند ماه ۳۲۵ نفر بر اثر حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۹۰ نفر بستری شدند.او ادامه داد: همچنین در مدت یادشده ۲۲۳ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده و ۶ نفر در محل درمان شدند .  

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: متاسفانه تا کنون ۶ نفر از جمله دو مرد ٣١ و ٣۵ ساله در شهر بانه استان کردستان، یک مرد ٢۴ ساله در شهر سقز استان کردستان، یک دختربچه ۶ ساله در شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی، یک مرد ٣١ ساله در تهران و یک پسربچه ۱۵ ساله در شهر ارومیه استان آذربایجان غربی جان خود را از دست داده اند.

untitled

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه ۸۴ درصد آسیب دیدگان استفاده کننده مواد محترقه و ۱۶ درصد عابر بودند، گفت: ۳۸ درصد دچار سوختگی، ۲۹ درصد دچار آسیب به چشم، ۱۳ درصد دچار قطع عضو و ۲۰ درصد دچار سایر آسیب ها شدند.

چشم

خالدی توضیح داد: ٩ درصد آسیب دیدگان خانم و ٩١ درصد مرد بودند که از تعداد کل مصدومان ۱۶ نفر میانگین سنی کمتر از ۶ سال، ۲۱۶ نفر ۶ تا ١٨ سال، ۵۱ نفر ١٨ تا ٢٩ سال، ۴۰ نفر ٢٩ تا ۶٠  و ۲ نفر ۶۰ سال و بیشتر سال داشتند.  

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

 

 

 

 

 

ارسال نظر