هر ساله مراسم چهارشنبه سوری تعداد زیادی از افراد را مصدوم ، و به کام مرگ می کشاند و برخی از متخلفان را راهی زندان می کند.

مراسم چهارشنبه سوری در این سال های اخیر به طرز عجیبی برگزار شده و بیشتر همانند صحنه های جنگ می باشد. همین مسئله باعث شده هر ساله در مراسم چهارشنبه سوری شاهد مصدومیت افرادی باشیم که شاید فقط بیننده این مراسم بوده اند. در این بین نقش افرادی که در چهارشنبه سوری دست به فروش مواد محترقه می زنند را نمی توان نادیده گرفت.امسال بیش از هر سال دیگری  با این عوامل برخورد می شود.

دستبند

112 عامل فروش مواد محترقه در مازندران دستگیر شدند.سردار میرزایی فرمانده انتظامی مازندران گفت: ماموران انتظامی استان در اجرای طرح برخورد با هنجارشکنان چهارشنبه پایان سال بیش از ۵۵۷ هزار ترقه کشف و ضبط کردند.

او با بیان اینکه در این رابطه ۱۱۲ نفر دستگیر و ۴۸ واحد صنفی توزیع کننده مواد محترقه نیز پلمب شد، افزود: برای همه افراد و واحد‌های صنفی متخلف پرونده قضایی تشکیل شد.

فرمانده انتظامی مازندران ادامه داد: ماموران انتظامی به شکل محسوس و غیرمحسوس در همه مناطق حضور دارند و هر فرد یا گروهی بخواهد به حقوق عمومی مردم تعدی کند برخورد قضایی و قانونی خواهد شد.

چهارشنبه

سردار میرزایی ادامه داد: علاوه بر برخورد قضایی با بی نظمی و معرفی افراد متخلف به دادگاه، خودرو‌های متخلف در چهارشنبه پایان سال نیز تا ۱۵ فروردین ماه برای نورزو ۱۴۰۰ توقیف خواهند شد.

او با بیان اینکه اولویت پلیس سلامت و آسایش مردم است، افزود: هرگونه تجمعی تحت هر عنوانی در چهارشنبه پایان سال ممنوع است.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: پلیس مخالف شادی مردم نیست، اما ازدحام و تجمعات در چهارشنبه آخر سال زمینه شیوع گسترده ویروس کرونا را فراهم می‌کند. منبع: رکنا

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها