در مشهد اتفاق افتاد.

ده نفر از اعضای باند ساخت روغن های تقلبی در مشهد دستگیر شدند.

استفاده از یک روغن موتور مرغوب موجب روان کار کردن قطعات موتور و عدم خوردگی و ساییدگی این قطعات می شود. روغن موتور تقلبی می تواند آسیبهای جبران ناپذیری به موتور خودرو شما وارد کند و از عمر مفید آن بکاهد.بسیاری از افراد سودجو روغنهای استفاده شده و یا تقلبی را با ظرافت بالا وارد قوطی های برندهای معتبر می کنند.

معلم جوانی که سه دانش آموزش را مجبور به هم خوابی با خود کرد +عکس

در هنگام خرید روغن موتور به خوبی این ظرفها را در زوایای مختلف بررسی کنید. وجود هر گونه خش و ضرب خوردگی می تواند احتمال تقلبی بودن روغن را افزایش دهد. بدون شک تعویض روغنی‌ها و مراکز معتبری در اطراف خانه شما وجود دارد که خدمات تعویض روغن را انجام می دهند. اگر مغازه مطمئن و سرشناسی می شناسید، جهت تعویض روغن خودروی خود، به آنجا مراجعه کنید.

روغن موتور

محمود بنانژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد: بازرسی‌های مشترک زیادی با کارشناسان اتحادیه برای شناسایی تقلب‌های مختلف در بازار روغن موتور خودرو انجام شده است. این تقلب‌ها بیشتر در قالب بسته بندی روغن‌های تصفیه شده است.

روغن موتور.jpg2

حامد یزدی زاده، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان روغن موتور، فیلترجات، تعویض روغن، شست وشو و توقفگاه خودرو مشهد:

کاهش عرضه روغن موتور موجب ورود افراد سودجو به بازار شده است. ۴ شرکت بزرگ سهم ۸۰ درصدی در تأمین روغن موتور و روان کارهای بنزینی، دیزلی و صنعتی دارند که بیشتر روغن‌های تقلبی مربوط به این ۴ شرکت است.

عاملان توزیع روغن تقلبی یک زنجیره ۸ تا ۱۰ نفره هستند که برای اتوسرویس‌ها شناخته شده‌ و دستگیر شدند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر