دخترانی ساده لوح که با وعده های خیالی و دروغ تن به هر کاری می دهند.

یکی از جرایمی که در سال‌های اخیر در کشورمان دارای رشد صعودی بوده است. جرم اغفال دختران و سوء استفاده‌های مالی و جنسی از آن‌ها می‌باشد. دختران به دلیل ماهیت اخلاقی و مسائل شخصیتی مختص به جنس شان، دارای روحیه‌ای عاطفی و احساسی می‌باشند که این روحیه احساسی و ظرافت مندانه، نوعی موهبت الهی می‌باشد که از جانب خداوند منان در سرشت و ذات دختران نهادینه شده است. دو پسر جوان که در پرونده‌های جداگانه با خواستگاری اینترنتی از دختران و اغفال آن‌ها دست به کلاهبرداری زده بودند، دستگیر شدند.

اولین پرونده درپی طرح شکایتی از سوی دختری جوان با موضوع کلاهبرداری تشکیل شد.

شاکی در اظهارات خود عنوان کرد: در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فردی آشنا شدم. آن پسر به من ابراز علاقه کرد و من نیز به او علاقه‌مند شدم. پسر جوان پس از خواستگاری و جلب اعتماد من به بهانه ازدواج مبالغی از من قرض گرفت اما پس از آن ارتباط خودش را قطع کرد و بعد از آن بود که فهمیدم طعمه کلاهبرداری شده‌ام.

اغفال

کارشناسان پلیس فتا پس از اخذ اظهارات شاکی و بررسی مستندات او، عامل کلاهبرداری را مورد شناسایی قرار دادند.

این پسر به پلیس فتا احضار شد و درحالی‌که ابتدا سعی داشت وانمود کند بی‌گناه است، در نهایت پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

در دومین پرونده فردی که در فضای مجازی با هویت کاذب و جلب اعتماد دختری اقدام به گرفتن تصاویر و فیلم‌های شخصی او کرده بود، به دام افتاد.

در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد شخصی در یکی از شبکه‌های اجتماعی با هویت جعلی با ایجاد رابطه دوستی، وعده ازدواج و ترفندهای خاص مجرمانه، اقدام به گرفتن تعدادی عکس و فیلم از شاکی کرده است و از این طریق قصد اخاذی از او را دارد.

اغفال 3

کارشناسان پلیس فتا این مجرم سایبری را دستگیر کردند و او را درحالی‌که به جرمش اعتراف کرده بود، برای سیر مراحل قانونی به دادسرا تحویل دادند.

امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا با تأیید این خبر تصریح کرد: هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای مجازی برابر ماده ۱۷ قانون جرائم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده است

 

 

ارسال نظر