در اکثر مواردی که دولت از انجام یک وظیفه برنمی آید توپ را به زمین مردم می اندازد.

حدود دو ماه از بالا رفتن قیمت مرغ و تخم مرغ می گذرد و هر روز اخبار جدبدی در مورد ارزان شدن  قیمت مرغ و یا فراوان شدن مرغ و یا ... به گوش می رسد . اما در تازه ترین خبر مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران گرانی  قیمت مرغ را به نوعی گردن مردم انداخته و از مردم درخواستی داشته است.

مرغ 2

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: در صورتی که مردم اقدام به ذخیره سازی خانگی مرغ در یخچال و فریزر نکنند بازار به زودی تنظیم می شود.

رضا سالمی اظهار کرد: با 130 میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه حدود 230 تا 250 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که روزانه 7 هزار و 200 تن تا 7 هزار و 500 تن در ماه می شود و با در نظر گرفتن سرانه 25 تا 28 کیلوگرم در سال، روزانه نیازمند 6 هزار تا 6 هزار و 500 تن مصرف در کشور هستیم که میزان تولید بیشتر از مصرف است.

مرغ 3

 وی افزود: مردم مطمئن باشند تولید مرغ در کشور پایدار است و اندازه مصرف است و مردم از خرید و ذخیره سازی این محصول در یخچال و فریزر خودداری کنند تا بازار با افزایش تقاضای ناگهانی مواجه نباشد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد:میزان جوجه ریزی در کشور کم نشده است و با وجود تحریم ها اجازه نداده ایم تولید کاهش یابد.

وی تصریح کرد:روزانه 300 تا 400 تن مرغ مرغ منجمد به قیمت 15 هزار تومان در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار و اصناف سطح شهر تهران توزیه می شود تا بازار مرغ هرچه زود تر در کشور تنظیم شود.

سالمی گفت: امیداریم با مدیریت خرید مردم بازار مرغ به زودی در کشور به حالت قبل برخواهد گشت.

مرغ 4

واردات مرغ از ترکیه یا برزیل

وی در ارتباط با ممنوعیت صادرات مرغ گفت: صادراتی مرغی نداشتیم که صادرات آن ممنوع شود و صادرات این محصول در شش ماه ابتدایی سال بود.

سالمی همچنین در خصوص تصمیم دولت واردات مرغ با ارز 4200 توسط دولت گفت: این مرغ ها برای حفظ ذخایر استراتژیک است و به معنی آن نیست که در کشور تولید نیست بلکه پشتوانه ای برای تولید است؛ همواره باید به اندازه 70 هزار تن مرغ ذخیره اساسی در کشور داشته باشیم.

وی اظهار داشت: این مرغ ها ممکن است از کشور های برزیل یا ترکیه به کشور وارد شود.

 

 

 

ارسال نظر