تازه ترین راهکار صدا و سیما برای عبور از گرانی و تورم!

گرانی و تورم در روزهای پایانی سال به قدری زیاد است که برخی خانواده ها برای تهیه نیازهای اولیه خود دچار مشکل هستند. با این وجود در تازه ترین راهکار که از صدا و سیما به مردم پیشنهاد شده است بر آورده کردن نیازهای اولیه ، پر توقعی به حساب می آید و کارشناس برنامه صدا و سیما  مردم را از خوردن غذا و میوه هم منع میکند. روز قبل در یکی از برنامه‌های شبکه دو صدا و سیما، کارشناس برنامه اذعان کرد: «ما باید سطح انتظارات و توقعات خود را پایین بیاوریم. تاکنون خیلی پایین آورده‌ایم اما از این هم باید کمتر کنیم. اگر این کار را نکنیم زندگی حرکت نخواهد کرد.» در این لحظه مجری برنامه با تعجب از خانم کارشناس می‌پرسد: «یعنی خداوکیلی سطح انتظارمان را از گوشت و مرغ هم پایین‌تر بیاوریم؟» که با پاسخ قاطعانه خانم کارشناس مواجه می‌شود. این کارشناس ادامه می‌دهد: «مرغ الان ۸۵ تومن است. باید پایین‌تر بیاورید.»

666

مجری بار دیگر از او می‌پرسد: «منظور شما این است که ای آقا و خانم اگر چه شما شایسته بهترین‌ها هستی اما الان خود را به یک حداقل جدیدی عادت بده؟» که دوباره با پاسخ قاطعانه کارشناس روبه‌رو می‌شویم و او می‌گوید: «الان که میوه گران شده چه لزومی دارد در سفره ما چند نوع میوه باشد؟ حالا اگر یک هفته هم میوه نخوریم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.» مجری در این لحظه با تعجب از حرف‌های این کارشناس می‌گوید: «اول آجیل حذف یا کم شد، بعدا گوشت قرمز حذف یا کم شد، سپس موز حذف شد یا کم شد.» که کارشناس پاسخ می‌دهد: «الان میوه را باید حذف کنیم. باید با چیزهایی که داریم قناعت کنیم و با داشته‌هایمان زندگی کنیم.» او در ادامه بیان می‌کند: «اکنون باید این قناعت را به فرزندان خود نیز بیاموزیم. باید بجای صفر کردن (در خرید)، باید محدودترش کنیم. بجای این که هر هفته میوه بخوریم، ماهی یکبار این کار را انجام دهیم.»

صحبت‌های این کارشناس با توصیه‌های پزشکی کاملا در تضاد است و معلوم نیست اگر ماهی یکبار میوه بخوریم و گوشت هم نخوریم چه اتفاقاتی برای بدن ما خواهد افتاد!

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر