امیر شکری دیروز در مراسم رونمایی از اسکناس های جدید هزار تومانی دو هزار توامانی ۵ هزار تومانی در جمع خبرنگاران گفت: در این اسکناس‌ها و هم چنین در ایران چک‌های جدید ۱۰۰ هزار تومانی چهر صفر بصورت کم رنگ چاپ شده است. وی با بیان اینکه لایحه اصلاح ماده ۱ قانون پولی و بانکی درباره جذف چهار صفر از پول ملی در مجلس در حال بررسی است گفت: ما به صورت پیش دستانه از قبل خود را برای این موضوع آماده می‌کنیم و در تولید اسکناس‌های بین نسلی و یا نسل جدید کم رنگ شدن چهار صفر زمینه ذهنی را برای مردم برای حذف چهار صفر فراهم می‌کند تا خود را بتوانند با واحد پولی جدید تطبیق دهند. شکری افزود: تفاوت‌های مهم اسکناس‌ها جدید علاوه بر کم رنگ شدن صفرها این است که همه این قطعات در اندازه واحد منتشر خواهد شد و نشانه‌های به کار رفته نیز طبق الگوی سند اسکناس است که دو سال و نیم پیش به تصویب رسیده و از این به بعد اسکناس‌ها بر اساس این سند به صورت منظم و منسجم چاپ و توزیع خواهد شد. وی با بیان اینکه عمر مفید اسکناس در کشور ما حدود ۵ سال است گفت: انتشار اسکناس جدید روال عادی بانک مرکزی است که هم اکنون در قالب اشکال جدید این کار صورت گرفته و هزینه جدیدی را اضافه نکرده است.

Screenshot_2021-03-25 صفحه رسمی وب‌سایت برترین‌ها on Instagram “ بانک مرکزی در راستای حذف صفر از پول ملی در ماه‌های پایانی [...](1)

Screenshot_2021-03-25 صفحه رسمی وب‌سایت برترین‌ها on Instagram “ بانک مرکزی در راستای حذف صفر از پول ملی در ماه‌های پایانی [...]

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها