وقتی رسیدم سروصدایشان بالا بود.گوشه ای از یکی پارک های تهران در یک عصر بهاری بحث داغی داشتند که به یک تراژدی می مانست!راستش شاید برای اولین بار از اینکه یک مرد هستم خجالت کشیدم!موضوع بحث دختران،مردان هرزه بود! صفتی که کمتر برای مردان به کار می رود.

هرزگی مردان متاهل برای یک شب

– فکر نمی کنم هیچ دختر یا زن عاشقی تن فروشی کند اما برای مردها موضوع به یه شکل دیگه است.عاشق ترینشون هم هرزگی می کنند.پست های بی شرف!

دختر این جمله را با عصبانیت گفت و من خیلی مودب و آرام گفتم خبرنگارم ممکنه تو بحثتون شرکت کنم؟!

-تو بحثمون شرکت کنی یا چشم چرونی کنی؟!

لبخندی به آرامی می زنم و کارت خبرنگاری ام را به آنها نشان می دهم.همان دختری که متلک بارم کرده: پوزخندی می زند و می گوید: مثلا خبرنگارا خیلی چشم پاکند؟!

خواهش می کنم اجازه دهند از بحثشون برای سوژه گزارشم استفاده کنم.به شرط اینکه اسمی از آنها برده نشود و عکسی هم نگیرم قبول می کنند.

تشکر می کنم و می گویم: ببخشید من منکر مردان هرزه نمی شم اما همه تقصیر گردن اونا نیست.خب بعید به نظر می رسه خانمی عفت داشته باشه و مردی بیاد سراغش.

هرزگی

این بار یکی دیگر از دختران جوابم می دهد و محکم می گوید:آقای خبرنگار قسم می خورم شما مردها به عفیف ترین زن ها هم در وجود خودتون نگاه ناپاک دارین.اصلا ذات شما با هرزگی گره خورده!

او رو به آرامش دعوت می کنم و می گویم: قبول ندارم.خداوند ذات همه ما را پاک آفریده است.اگر نبود شما خانم ها هیچوقت دنبال عشق نمی گشتید.ناگهان همه با هم در یک هماهنگی عجیب در جوابم می گویند: از سادگی ماست! من هم فوری جواب دادم ساده نباشید! یکی از دختر ها گفت:بارها تصمیم می گیریم ساده نباشیم اما مردها همیشه در لباس یک فرشته ظاهر می شوند و تشخیصشان از شیطان واقعا مشکل است!

تاسف می خورم از اینکه چرا باید دختران سرزمین من نگاهشان به مردها تا این اندازه سیاه و تلخ باشد.سکوت می کنم و بعد می پرسم: یک سئوال چرا باید بعضی از شما برای لذت های زودگذر دوست پسر یا هر چی می خواهید بنامیدش را زود به زود عوض می کنید جسارت نباشد اما این اتفاق دست کمی از زنان روسپی ندارد به نظر فقط نام آنها بد در رفته!

یکی از دختران می گوید:چرا فکر می کنید ما زود به زود دوست پسر عوض می کنیم؟چرا برعکس فکر نمی کنید!اتفاقا پسرها هستند که تنوع طلبند و زود به زود دوست دختر عوض می کنند!

در پاسخ گفتم: من گفتم بعضی از شما.جمع نبستم اما قبول کنید که برخی از شما تا پسر پولدارتری پیدا شد به سمت او می روید و قبلی را فراموش می کنید. در پاسخم گفت: ببین آقا سروته همه شما یک کرباسه!همون پسری که می گویی وضعش خوب نیست،شلوارش که دوتا شد عشقش هم دوتا می شه سه تا شد،سه تا و همینجور برو بالا!

هرزگی

یکی از خانم ها دنباله حرف او را می گیرد و می گوید:یکی از دوستان من شوهرش فوت کرده.یک پزشک باهاش دوست شده.هفته ای یک بار می روند خانه ویلایی آقای دکتر در صدرا.ماهی پانصد هزار تومان هم به دوست من پرداخت می کند.حالا متوجه شدید که آقایون شلوارشون دوتا بشه چه اتفاقی می افته.تازه دوست من یکی از چند معشوقه های آقاست!

پاسخ دادم:می شود از زاویه دیگری هم به موضوع نگاه کرد.من جسارت نمی کنم اما شاید دوست شما هم این پانصد هزارتومان فقط یکی از موارد درآمدش باشد.آیا این کار نوعی روسپی گری نیست؟آیا فقط به مردان ایراد وارد است؟

پاسخ محکمی به من می دهد.می گوید: اولا تا تقاضا نباشد عرضه ای وجود ندارد! ثانیا دوست من بیوه و بدون سرپرست است.آن دکتر که زن دارد چی؟معمولا دکترها زنان زیبایی هم دارند.او چرا به همسرش خیانت می کند؟اگر همسرش به او خیانت کند همین آقای پزشک قصد جانش را نمی کند؟!خیانت برای زن هم درد آور است اگر شما غیرت دارید ما هم احساس داریم. و یک موضوع دیگر.جالب است دوست من از این پزشک سئوال کرده بود:چرا در حالی که زن دارد با او خلوت می کند؟و جناب دکنر در پاسخ عجیبی گفته بود:همیشه که نباید دیزی خورد گاهی هم باید چلوکباب خورد! و کاشکی فقط به چلوکباب و دیزی بسنده می کرد.مردها خوب به شکمشان می رسند.مطمئنم گاهی هم هوس جوجه می کند و گاهی فسنجان و مرتبه دیگر قورمه سبزی!

هرزگی

دختر دیگری می گوید:آقا بنویس در بعضی کشورها مردان هرزه که از زنان خدمات جنسی می خرند مجازات می شوند. اما در کشور ما همۀ توان خود را به کار می برند تا زنان را مقصر جلوه دهند.

راستش با این جماعت دختری که نگاه سیاهی به مردان دارند کم آورده ام بخشی از صحبت آنها درست است و برای بخشی دیگر پاسخ محکمی ندارم بدهم.از آنها تشکر می کنم و می گویم فکر می کنم همین مقدار کافی باشد.قصد خداحافظی دارم که یکی از دختران می گوید:لطفا بنویسید جامعه نگاهش را به هرزگی تغییر دهد.مردان پول می دهند هرزگی می کنند

****

با خود فکر می کنم تنوع طلبی در این مورد نمی تواند ذاتی باشد. نمی خواهم گناه مردان را بشورم اما به گمانم این احساس مردان در مواجه با بعضی از کمبود ها ایجاد می شود و به فراخور شدت و ضعف آن منجر به رفتار های غیر اخلاقی آنها می شود.

زنی که هیچگاه مقید به رعایت بهداشت نیست. دهانش بو می دهد و همیشه تنی عرق کرده دارد و به اندام خود اهمیت نمی دهد احتمالا می تواند یکی از دلایل نگاه مردان به دیگری باشد اما تصور می کنم اگر این پاسخ را به آن جمع زنانه می دادم بلافاصله در پاسخم می گفتند: اولا بسیاری از مردان متاهلی که نگاه به زن دیگری دارند خودشان زنی زیبا دارند،ثانیا همه وجود زن روح و احساس و عاطفه است نگاه صرف جسمانی به آنها تنفرشان را نسبت به مرد دو چندان می کند.

به راستی مردانی که زنانی زیبا و معقول و خنده رو دارند چرا باید هوس چلوکباب کنند و نامش را تنوع بگذارند!هرزگی و فقط هرزگی برازنده این دسته از مردان است.

مدتی پیش در گزارشی خواندم که :مردان متأهل بیشتر مشتری زنان تن‌فروش هستند.در این گزارش آمده بود: ۵۱٫۶ درصد از زنان تن‌فروش اظهار داشته‌اند که مشتریانشان بیشتر متأهل هستند. گروه بعدی مجردها هستند که ۲۵ درصد زنان به آنها اشاره کرده‌اند. حدود ۱۰ درصد از تن‌فروشان در مورد وضعیت تأهل مشتریان خود اطلاعی به دست نداده و ۷٫۸ درصد نیز به مطلقه بودن مردان مشتری اشاره داشته‌اند.

با توجه به یافته‌های این گزارش درباره سن مشتریان که مطابق آن بالاترین فراوانی مشتریان در گروه سنی ۳۰ ـ ۵۰ سال بود، اختصاص سهم قابل توجهی از مشتریان به افراد متأهل به نظر هماهنگ و منطقی است. به علاوه با توجه به ترکیب سنی مشتریان، احتمالاً افراد مجرد که در سنین بالاتر از ۱۸ سال قرار دارند، بیشتر مشتری زنان تن‌فروش هستند.

این گزارش را با جمله ای از دختران حاضر در پارک خلد برین به پایان می رسانم که می گفت: اگر زنان بر اساس نیاز تن فروشی می کنند ،مردان غیرت و شرف و اعتقاد و انسانیت را به حراج می گذارند.او تن خود را می فروشد و مرد آرمان و مرام یک جامعه را چوب حراج می زند حالا چرا فقط از تن فروشی زنان می گویند باز هم به جامعه مردسالار ما ربط دارد که همواره می خواهد جنس مرد را تبرئه کند!

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر