تصاویر خصوصی زنان راه در آمد کلاهبردار بی شرف

رییس پلیس فتا فارس خبر داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا، مردی جوان که با وعده ازدواج و دریافت تصاویر‌های خصوصی زنان اقدام به اخاذی از آنها می‌کرد، در شیراز دستگیر شد.

سرهنگ حشمت سلیمانی رییس پلیس فتا فارس  گفت: در پی شکایت خانمی 20 ساله مبنی بر اخاذی از وی در فضای مجازی توسط فردی ناشناس و تهدید به انتشار تصاویر و هتک حیثیت در شبکه‌های اجتماعی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد فردی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با وی آشنا شده و این فرد شیاد با چرب زبانی و وعده های دروغین همچون ازدواج و یا استخدام در شرکت‌های معتبر او را فریب داده و به تعدادی از تصاویر خصوصی‌اش دست یافته است.

اخاذی یک میلیارد ریالی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی

این مقام مسئول بیان داشت: شاکیه در ادامه اظهاراتش گفت پس از مدتی این مرد جوان مزاحمت‌هایش را آغاز و با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی‌اش شروع به اخاذی کرده و از دختر جوان می‌خواهد برای انتشار ندادن تصاویر مبلغ یک میلیارد ریال به حسابش واریز کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان این پلیس پرونده را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده و با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم را کمتر از 48 ساعت شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند .

اخاذی

سرهنگ سلیمانی بیان داشت: از مخفیگاه متهم تعدادی اسناد و مدارک از قبیل رسید و برگ‌های سفید امضا از افراد دیگر و همچنین فیلم‌ها و تصاویر و پیامک‌های مشابه با موضوع پرونده کشف و جمع آوری گردیده شد که نشان می داد متهم از چندین نفر دیگر نیز به همین روش اخاذی کرده است که پرونده جهت شناسایی سایر قربانیان دیگر درحال بررسی می‌باشد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها