راه های برطرف کردن شوک شنیدن این خبر و راهکار هضم آن

ممکن است به شخصی علاقه مند شده اید و سپس متوجه شوید که او قبلاً رابطه جنسی داشته است. واکنش دختران و پسران در مورد این موضوع ممکن است کمی متفاوت باشد ، اما به طور کلی پس از درک این موضوع ، هر دو دچار نوعی شوک می شوند و به دنبال راهی برای برطرف کردن سردرگمی می گردند.

شاید یکی از دلایل آن این باشد که از دوران نوجوانی همیشه به ما گفته می شود شخصی که با شخص دیگری غیر از همسر خود رابطه جنسی برقرار می کند فرد خوبی نیست و تماس با چنین افرادی مضر است. در ادامه نکاتی را که در این زمینه وجود دارد به تفصیل توضیح خواهیم داد.

داشتن رابطه جنسی در زمان مجرد بودن نیز از این قانون مستثنی نیست ، اما از آنجا که این مسئله در کشور ما خلاف شرع و آداب و رسوم است و به عنوان خط قرمز در نظر گرفته می شود ، مطرح کردن آن در جلسه خواستگاری ، حتی در صورت لزوم ، ازدواج را خراب می کند.

بنابراین ممکن است سوالاتی پیش روی شما ایجاد شود ، آیا باید از گفتن روابط جنسی قبل از ازدواج بپرهیزیم؟

سوال شما کاملاً معتبر است ، اما باید بدانید که شما مسئول آینده شخصی هستید که قصد ازدواج با آن را دارید و اگر رابطه جنسی گذشته شما در گذشته به دلایلی بر زندگی آینده آن شخص تأثیر می گذارد ، باید آن را مطرح کنید زیرا در در غیر این صورت راز نمونه ای از تقلب در ازدواج است و او می تواند با گرفتن تمام حق و حقوق خود از شما جدا شود. اما اگر مطمئن هستید که رابطه برای شما کاملاً به پایان رسیده است و هیچ تأثیری در زندگی مشترک شما نخواهد داشت ، ذکر آن جایز نیست.

در این صورت گفتن این موارد ضروری است:

اگر هنوز با این شخص یا افراد رابطه دارید و این مشکل به عنوان یک عادت و مانند چیزی برای زندگی شما در آمده است.

اگر ارتباط خود را قطع کرده اید اما به بیماری های مقاربتی مانند ایدز و زگیل های تناسلی مبتلا شده اید.

اگر رابطه برای شما پایان یابد ، اما شخص دیگر تهدید می کند که این راز را فاش کند. (در این شرایط ، به محض مناسب بودن شرایط ، این مسئله را به آرامی مطرح کنید یا از روانشناس کمک بگیرید).

اگر به عنوان یک دختر بکارت خود را از دست داده اید

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در ازدواج با شخصی که قبلاً رابطه جنسی داشته است آورده شده است :

همانطور که اشاره کردیم ، به دلیل محدودیت هایی که در کشور ما وجود دارد ، صحبت کردن در مورد رابطه جنسی برای افراد دشوار است ، زیرا سطح بالایی از آگاهی در این زمینه وجود ندارد و بنابراین افراد نمی دانند هنگام مواجهه با چنین مسائلی چه کنند.

به یاد داشته باشید که ازدواج با شخصی که قبلا رابطه جنسی داشته است کاملاً به خود شما بستگی دارد. این افراد تجربه انجام کاری را دارند که به نظر اکثر افراد جامعه ناخوشایند است. بنابراین طبیعی است که جامعه و احتمالاً خانواده شما تصویری منفی از این شخص داشته باشند. پیشنهاد ما این است که اگر طرف مقابل در این مورد با شما بحث کرد ، حتماً دو سوال مهم از آنها بپرسید. اما به یاد داشته باشید ، هر چقدر پاسخ آنها صادقانه باشد ، ممکن است اشتباه باشد ، اما راه حل هایی وجود دارد.

آیا رابطه شما با شخصی که قبلاً با او رابطه داشتید پایان یافته است؟

از طرف مقابل خود بپرسید که آیا آنها در حال حاضر با شخصی که با آنها رابطه جنسی برقرار کرده اند رابطه دارند یا خیر. اما به یاد داشته باشید که پاسخ این سوال تا حد زیادی به صداقت این فرد بستگی دارد. به طور کلی نقل و اعتماد به سخنان این شخص به شما و رفتار او در هنگام آشنایی بستگی دارد و هیچ تضمینی برای درست یا غلط بودن آنها نیست. البته اگر این فرد رفتاری معقول و دلنشین داشته است ، بهتر است به او اعتماد کنید؛ زیرا ممکن است هر انسانی در گذشته اشتباهاتی داشته باشد اما اکنون زندگی سالم تری دارد.

آیا رابطه جنسی بی خطر بود؟

اگر طرف مقابل شما گفت که قبلا رابطه جنسی انجام داده است ، بهتر است مطمئن شوید رابطه جنسی محافظت شده بوده است یا خیر (بهتر است در این زمینه از مشاور خود کمک بگیرید)

رابطه ایمن به معنای استفاده از دستگاههایی است که خطر بیماریهای مقاربتی را کاهش می دهد. معمولاً در کشور ما ، به دلیل اهمیت باکرگی در دختران برای ازدواج ، بیشتر روابط جنسی بین دختران و پسران به طور کامل اتفاق نمی افتد.

اما در هر صورت ، چنین روابطی باید کاملاً محافظت شود. معمولاً روش خاصی برای جلوگیری از بیماریهای مقاربتی برای دختران باکره وجود ندارد ، اما پسران باید از کاندوم استفاده کنند. انواع مختلفی از بیماریهای مقاربتی وجود دارد که می توان آنها را به دو دسته قابل درمان و غیر قابل درمان تقسیم کرد. این بیماری ها نه تنها در رابطه جنسی کامل ، بلکه در تماس و معاشقه نیز پدیدار می شوند.

 عواقب احتمالی ازدواج با شخصی که قبلاً رابطه جنسی داشته است :

سوء ظن و حساسیت در رابطه

یکی از دشوارترین چالش هایی که یک زن و شوهر می توانند پس از ازدواج با آن روبرو شوند ، احساس ترس و اضطراب مداوم برای شریکی است که قبلاً رابطه جنسی داشته است. تنها چیزی که به آن فکر می کند رابطه همسرش است و او دائماً آن را بررسی می کند و سعی می کند با پرسش و پاسخ های مکرر ذهن خود را راحت کند.

این افراد معمولاً افکار وسواسی دارند و در نتیجه زیاد از رابطه جنسی لذت نمی برند. در برخی موارد ، آنها حتی رابطه همسر خود را با جنس مخالف مثل روابط کاری را محدود می کنند و اجازه مسافرت نمی دهند.

افزایش سطح انتظارات در رابطه جنسی

ممکن است شریکی که قبلاً رابطه جنسی داشته است انتظارات بیشتری از شریک زندگی خود داشته و او را با شریک جنسی یا شریک زندگی قبلی خود مقایسه کند. این مسئله وقتی شوهر آنها مهارت جنسی خوبی ندارد نگرانی های بیشتری ایجاد می کند. افزایش انتظارات جنسی در مواقعی که زن و شوهر نتوانند نیازهای همسر خود را برآورده کنند ، می تواند منجر به ناامیدی و عزت نفس پایین شود.

تمام اختلافات را با تجربه جنسی سابق مرتبط کنید

در چنین ازدواج هایی ( ازدواج با کسی که قبلا رابطه جنسی داشته ) ممکن است معلوم شود که پس از مدتی رابطه ، زمانی که زن و شوهر مشکلی را تجربه می کنند ، معمولاً یکی از همسران علت اصلی را با رابطه قبلی همسر متصل می کند. به عنوان مثال ، هنگامی که زنی متوجه می شود شوهرش دیگر مانند گذشته او را دوست ندارد ، می بیند که دلیل رفتار او این است که باید آرامش خود را به جایی برگرداند که آن را فراموش کرده باشد ، در صورتی که این مسئله اصلی نیست.

کنایه مداوم

نکته دیگری که روابط چنین زوج هایی را بسیار سرد می کند کنایه ای است که زن و شوهر باید همیشه درباره اشتباهات گذشته خود بشنوند.

جملاتی مانند: “شما که در این کار بسیار خوب هستید” ، “شما که خوب می دانید چگونه با یک مرد سرگرم شوید” ، “شما که خوب می دانید چگونه قلب یک دختر را بدست آورید” و جمله برخی از مواردی است که آنها مردم معمولاً انجام می دهند آنها دائماً عادت دارند احساسات منفی ناشی از این مشکل را دور بریزند ، که متأسفانه تأثیر وحشتناکی در روابط زناشویی آنها دارد.

تصمیم برای ازدواج با شخصی که قبلا رابطه جنسی داشته است کاملاً به خود شما بستگی دارد. اما آنچه شما باید بدانید این است که اگر شخصی در دوران خواستگاری این مسئله را با شما مطرح کند ، چه واکنشی خواهید داشت. بدون خجالت می توانید از او سوال کنید. به عنوان مثال ، شما در اولین رابطه جنسی چند ساله بودید؟ چند بار این رابطه را تجربه کرده اید و چگونه با شریک جنسی خود ملاقات کرده اید؟

آیا از این رابطه به بیماری های مقاربتی مبتلا شدید؟ و آیا می خواهید با یک روانشناس صحبت کنید یا خیر؟ روانشناس به شما کمک می کند تا حرفه ای بودن طرف مقابل را درک کرده و تصمیم درستی بگیرید. به یاد داشته باشید که در جامعه ما ، ازدواج با کسی که قبلاً رابطه جنسی داشته است عواقبی دارد.

به عنوان مثال ، حساسیت بیش از حد در یکی از زوجین ، افزایش سطح انتظارات جنسی در یک زوج که قبلاً رابطه جنسی را تجربه کرده اند ، همه تفاوت ها را به این مشکل پیوند داده و کنایه و طعنه های مداوم را می شنوند.

 

 

ارسال نظر