امام جمعه موقت اصفهان، بار دیگر از دوچرخه سواری زنان در این شهر انتقاد کرد و آن را ترویج بی حیایی خواند. او با انتقاد از شهردار اصفهان که گفته بود تلاش خواهد کرد نظر مراجع تقلید را  در مورد این موضوع عوض کند، گفت باید دوچرخه سواری زنان در این شهر پایان یابد.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان و عضو خبرگان رهبری ایران در خطبه‌های این ‌هفته نماز جمعه اصفهان با بیان اینکه دوچرخه‌سواری زنان در اماکن عمومی جایز نیست، تاکید کرد که رسانه‌ها آن را ترویج نکنند. وی اظهار داشت: رسانه‌ها به ویژه رسانه‌هایی که مربوط به برخی نهادهاست، مباحثی چون دوچرخه سواری زنان را ترویج نکنند زیرا علمای دین تاکید دارند که دوچرخه سواری بانوان در اماکن عمومی جایز نیست و به طور قطع رسانه‌هایی که چنین اقداماتی می‌کنند بدانند این اقدام نوعی بی‌دینی است. پیش از این نیز علی اصفهانی، دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان گفته بود که طبق فتوای علما و همچنین براساس قانون، دوچرخه سواری زنان در فضای عمومی فعل حرام است.

گفتنی است دوچرخه‌سواری زنان در ایران یکی از چالش‌های اجتماعی در این کشور بوده که همواره بعد از انقلاب اسلامی از سوی روحانیان منع شده است.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها