مترو تهران یکی از خطوط پر مسافر شبکه های ریلی در جهان است که همزمان با شیوع کرونا هر چند تعداد مسافران آن کاهش یافته ولی با این حال روزانه حدود یک میلیون مسافر با مترو در پایتخت تردد دارند. در کنار ضد عفونی واگن های مترو، شرکت مترو تهران تلاش کرده از طریق آموزش، رویکردهای پیشگیری از انتقال کرونا را هرچه بیشتر مورد توجه شهروندان قرار دهد. از طرفی نیزمدتی است که تست رایگان کرونا توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران با همکاری برخی داشنگاه های علوم پزشکی با اولویت مناطق کم برخوردار پایتخت مانند شوش و علی آباد آغاز شده و به گفته مسوولین این معاونت بزودی به تعداد پایگاه های مربوطه افزوده خواهد شد و این اقدام در همه ایستگاه ها انجام می گیرد.

واکسن فقط به کسانی که رای بدهند تزریق می شود +سند

رویکردی که زمینه سازی برای ارائه واکسن کرونا در مترو هم فراهم کرده و حالا مسوولان مترو معتقدند حتی آمادگی برای تزریق واکسن کرونا در ایستگاه های مترو وجود دارد و شهرداری می تواند در این زمینه با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ورود یابد.

مترو

اخیراً انجام تست کرونا در برخی از ایستگاه‌های متروی تهران انجام گرفته، آیا این برنامه همچنان ادامه خواهد داشت و نتایج آن به چه صورت بوده است؟

روزانه تعداد زیادی از شهروندان از طریق مترو در پایتخت جابجا می‌شوند و تلاش کرده‌ایم برنامه‌هایی جهت ورود مسافر سالم به شبکه مترو داشته باشیم. موفق‌ترین کشورها در کنترل کرونا کشورهایی بودند که شناسایی سریع بیماران را انجام دادند و هر چه تشخیص به موقع باشد، خسارت‌های ناشی از این بیماری کمتر خواهد شد و افراد کمتری هم به این بیماری مبتلا می‌شوند.

تتست

تست رایگان کرونا در ۵ ایستگاه جدید مترو

در اوایل کرونا، کمبود کیت تشخیصی وجود داشت ولی در حال حاضر با همکاری برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی البرز و بشرکت شهر سالم نسبت به انجام تست رایگان کرونا در برخی از ایستگاه‌ها مانند ایستگاه شوش و علی‌آباد  و برج میلاد اقدام کردیم.

تتست

همچنین تست رایگان کرونا در ایستگاه‌های محمدشهر، کرج و گلشهر هم صورت گرفت و ان‌شاءالله با رایزنی‌هایی که در حال انجام هستیم، ۵ ایستگاه دیگر نیز به ایستگاه‌هایی که تست رایگان کرونا انجام می‌دهند افزوده خواهد شد که اولویت در مناطق کم‌برخوردار و محروم است. در حال حاضر هزینه تست کرونا در بخش خصوصی حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است، در حالی که تست کرونا در این ایستگاه‌های مترو به صورت رایگان و با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌گیرد و ما فضای لازم را در این زمینه به آنها اختصاص داده‌ایم. همچنین اولویت ما این است که به مرور در همه ایستگاه‌ها تست رایگان کرونا انجام گیرد تا هر مسافری که نیاز به این تست دارد بتواند آن را انجام دهد. در حال حاضر محل انجام تست در خارج از گیت‌های مترو است، چرا که اگر مسافر حتی قصد تردد با مترو را ندارد، بتواند در صورت نیاز از تست رایگان استفاده کند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه

دیگر رسانه ها