زنی که در طول یک ماه دو زایمان داشت باعث شگفتی متخصصان در دنیا شده است.

یک زن در بنگلادش  درپی یک  زایمان خارق العاده تنها ۲۶ روز پس از آنکه مادر شد، یک فرزند دو قلو به دنیا آورد. در حالی که این موضوع آشکارا یک رخداد عجیب و غریب به شمار می‌رود، اما خبر خوب این است که این مادر و هر سه فرزندش در سلامت به سر می‌برند.

 به نقل از آی‌اف‌ال‌ ساینس، آریفا سلطانا، در ماه فوریه سال جاری نخستین فرزند خود را به دنیا آورد. اما در تقریبا یک ماه بعد با احساس درد در ناحیه شکم هراسان به سوی بیمارستان شتافت. آنچه که به شدت موجب شگفتی او و پزشکان شد، این بود که آزمایش‌های فراصوت نشان داد که او دارای یک رحم دوم نیز هست و اکنون یک دوقلو باردار است.

زایمان خارق العاده

داستان زن بنگلادشی که دو رحم دارد

پزشکان سپس با انجام عمل حراجی سزارین اورژانسی تولد این دوقلو را رقم زدند. شیلا پودار، متخصص زنان و زایمان و کسی که این دوقلو را در بیمارستان «الدین» به دنبا آورد به بی‌بی‌‌سی گفته است که هرگز پیش از این چنین چیزی را مشاهده نکرده است.

پزشکان اکنون می‌دانند که سلطانا به شرایطی دچار است که تحت عنوان «دیدلفس رحمی» از آن نام می‌برند. حدود ۲۰۰۰ نفر از زنان در سراسر جهان چنین شرایطی دارند که منجر به وجود آمدن دو رحم، دو گردنه رحم و حتی در مواردی دو ناحیه تناسلی (واژن) در بدن آنها می‌شود.

به طور شگفت‌انگیزی در بدن این زن دو زیگوت (سلول تخم) به طور همزمان در هر دو رحم او بارور شده بودند؛ به این صورت که یکی از فرزندان در یک رحم رشد و نمو داشت، در حالی که یک دوقلو در رحم دیگر او رشد و نمو خود را ادامه می دادند. محققان می‌گویند احتمال وقوع بارداری در هردو رحم یک در ۵۰ میلیون است.

 

ارسال نظر